Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
32 posty 165 komentarzy

Fatamorgan

Fatamorgan - zszywam me słowa - bez znieczulenia

Czy Jarosław Kaczyński chce wyjaśnienia Smoleńska?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zadałem tytułowe pytanie, nie bez powodu łącząc je świadomie i celowo z osobą Jarosława Kaczyńskiego. Nic nie dzieje się w Polsce od czasu wygranych przez PiS wyborów, bez jego wiedzy, decyzji, czy przyzwolenia.

 

 Smoleńsk jednak pozostaje nadal zupełnie niewyjaśniony. Smoleńskie śledztwo, nadal zatrzymane w rozwoju, pozostaje w fazie embrionalnej.  Nikt – za nic – nadal, nie poniósł żadnej odpowiedzialności. Nie ma winnych. Śledztwo/dochodzenie w sprawie Smoleńska, pomimo wcześniejszych zapewnień ze strony PiS, nie dało odpowiedzi po 7 latach, w tym już prawie 1.5 roku zarządzania nim przez PiS – odpowiedzi na żadne z iście podstawowych, fundamentalnych wręcz pytań. Nie odkryto do chwili obecnej – praktycznie niczego istotnego. Dlaczego tak jest? – należy się ponownie zapytać. Ponieważ, nie jest to pytanie jedynie retoryczne.

Zawsze istnieją pytania najprostsze, jednocześnie przez swoja prostotę najważniejsze. Pytania, na które musi zostać udzielona odpowiedz. Dla przykładu. Nadal zupełnie niewyjaśnionymi kwestiami, są praktycznie wszystkie kwestie, związane pośrednio i bezpośrednio, z objętym zakazem zadawania pytań i udzielania odpowiedzi – odlotem delegatów z Okęcia.

Ten tajemniczy odlot z Okęcia – to jest polskie polityczne i medialne Tabu.

Warto tu zaznaczyć, że do odkrycia i wyjaśnienia kwestii związanych z odlotem z Okęcia przyszłych ofiar Smoleńska – „odzyskanie wraku” od Rosjan nie jest potrzebne. Zatem tym „argumentem” nie może się PiS w przypadku Okęcia zasłaniać. Wszystko co jest potrzebne, aby odpowiedzieć na pytania związane z odlotem delegatów – to przyzwalająca na „zajęcie się prokuratury Okęciem” – odpowiednia polityczna decyzja Jarosława Kaczyńskiego. A jest się czym zając!

Po 7 latach, nadal bowiem brakuje kompletnej dokumentacji odlotu wszystkich 96 osób ofiar Smoleńska jednym samolotem (TU-154M #101) Śledztwo/dochodzenie w sprawie Smoleńska, nie dało odpowiedzi po 7 latach, na żadne z podstawowych pytań, związanych z odlotem = z Okęciem!

Zatem zadajmy pierwsze zasadnicze pytanie:

Czy możliwy był odlot z Okęcia wszystkich 96 ofiar tragedii smoleńskiej jednym samolotem?  

Oto wypowiedz (odpowiedz na nasze pytanie) pani Anny Pietraszek, osoby w pełni kompetentnej w ‚temacie’ procedury lotu VIP w fragmencie, cyt:

„Nie jest możliwe, żeby taka głupota zawładnęła wszystkimi i żeby doszło do wysłania najważniejszych w państwie osób jednym samolotem”

Pora dokonać teraz prostego wyboru. Czy wybierzecie kierowanie się własnym rozumem i logiką, czy też unikając kłopotu myślenia, wystarczy wam medialny przekaz. Jeśli własnego rozumu i logiki nie posiadacie w nadmiarze, i jesteście usatysfakcjonowani tym, co usłyszeliście i zobaczyliście na temat Smoleńska w mediach, nie róbcie sobie dodatkowego kłopotu, mogącego zakłócić wasz spokój – czytając dalej. Jeśli wybraliście jednak swój rozum i logikę, to konieczne jest teraz, skonfrontowanie naszych ocen/opinii co do możliwości – niemożliwości zaistnienia odlotu wszystkich 96 ofiar w TU-154 M # 101 z posiadanymi przez nas informacjami.

Według wersji oficjalnej, podanej i promowanej przez zarówno rząd Platformy Obywatelskiej, jak i obecny rząd Prawa i Sprawiedliwości – uzasadnianej jedynie podaną MEDIALNIE  informacją, taki odlot TU-154M # 101 (z 96 osobami/ofiarami na pokładzie) nastąpił 10 kwietnia 2010 r. około godz. 7.27.

Spróbujmy zatem dokonać weryfikacji, czy podana informacja ma podłoże w jakiekolwiek formie “dokumentacji” – takiej jak zdjęcia ,filmy, monitoring, zeznania świadków widzących wszystkich  96 osób (późniejsze ofiary) wsiadające/będące na pokładzie jednego samolotu.

Jedyna możliwa do zaakceptowania i przyjęcia odpowiedz, na tak postawione pytanie, jest po 7 latach jednoznaczna. NIE!

Po 7 latach od zaistnienia tej Narodowej Tragedii – po zadaniu tego fundamentalnego i zasadniczego dla „wyjaśnienia” pytania, natychmiast wkraczamy w krainę fantazji, rządzonej politycznie sterowanymi manipulacjami.

Przypomnijmy zatem teraz, o bardzo dziwnej awarii monitoringu – w części wojskowej lotniska Okęcie. Części przeznaczonej dla pasażerów o statusie VIP. Pamiętajmy jednak o fakcie, że o zaistnieniu tej „awarii” poinformowały nas jedynie media. Jest to oczywiste medialne kłamstwo i celowa dezinformacja.

Niepodważalnym dowodem na prawdziwość tego twierdzenia, są te oto fakty.

W państwowym raporcie komisji Millera, wielokrotnie podawane są informacje o przeglądaniu kamer wspomnianego monitoringu. Kamer skierowanych na schody umożliwiające wejście pasażerów na pokład samolotu. Przeglądając pełen zapis z tego monitoringu, z łatwością można-by stworzyć kompletną (trudną do zaprzeczenia-kwestionowania) listę pasażerów TU-154 o numerze bocznym 101.

Nie dokonanie tak prostej operacji i NIEDOKUMENTOWANIE odlotu wszystkich 96 osób (późniejszych ofiar) świadczy jednoznacznie o jednym.

ŚWIADCZY O NIEZAISTNIENIU ODLOTU WSZYSTKICH PÓŹNIEJSZYCH OFIAR NA POKŁADZIE JEDNEGO SAMOLOTU TU-154 (#101)

To zasadnicze dla obrazu smoleńskich zdarzeń KŁAMSTWO – nie jest jednak do dnia dzisiejszego w żaden sposób badane i kwestionowane przez PiS = przez obecnie rządzących. Dezinformacja medialna dotycząca „awarii monitoringu” części wojskowej przeznaczonej dla pasażerów o statusie VIP – jest zatem i PiS absolutnie konieczna. Do tego, aby nadal można-było skupiać się, jedynie na dalszym pozorowaniu Smoleńskiego śledztwa/dochodzenia. Dodatkowo, świadomie manipulowanego w ten sposób, aby dotyczyło jedynie końcówki lotu jednego samolotu  TU-154.

Czy po odczytaniu tej notki, skonfrontowani z tymi informacjami i bezsprzecznymi faktami, nadal dziwicie się, że zadałem to tytułowe pytanie.

Czy Jarosław Kaczyński chce wyjaśnienia Smoleńska? 

Bardzo ciekaw jestem waszych opinii – w relacji do zadanego pytania.

KOMENTARZE

 • Jk nie zalezy na wyjasnieniu sprawy
  bo z pewnością prawdę zna od dawna. Znają ją także wszystkie słuzby odpowiedzialne za bezpieczeństwo VIP-ów. To co się dzieje wokół tej katastrofy to tylko polityczne show. Prawdopodobnie też dostał zakaz wyjawiania prawdy pod groźbą smierci jego i rodziny. Tak sądzę.
 • @zadziwiony 20:29:10
  „(…)O tragedii smoleńskiej wiemy coraz więcej, ale ostateczne ujawnienie prawdy jeszcze przed nami; musimy o to walczyć, tym bardziej, że ci, którzy tę prawdę ukrywali, są znowu aktywni”

  Tak mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński – człowiek decydujący od ponad 1.5 roku o wydaniu DECYZJI POLITYCZNEJ —–> o dalszym ukrywaniu prawdy o Smoleńsku.

  Tak mówił w 78. miesięcznicę „katastrofy smoleńskiej”

  Cynicznie kpiąc w żywe oczy z Polaków.

  Mam tu na myśli Polaków z IQ powyżej 80
  Polacy z IQ poniżej 80 prawdopodobnie w słowa prezesa uwierzyli!
 • @zadziwiony 20:29:10
  Historia się powtarza . Smoleńsk to obecny Gibraltar . https://dzieje.pl/aktualnosci/konferencja-w-jalcie-symbol-zdrady-zachodnich-sojusznikow . Ave. http://b3.pinger.pl/c9d87e9b962c1912eb431e3e8a471d45/skeletons_monkeys.jpg
 • @Fatamorgan 20:36:13
  Przecież JK doskonale wie, co się stało w rzeczywistości, a nie w narracji tak jednej, jak i drugiej strony. No i "Smoleńsk" jest obrożą z kolczatką na każdą opcje polityczną, z PiSem włącznie.
 • @Fatamorgan 20:36:13
  Nie chodzi o to, by złapać króliczka, ale by gonić go, go,go- jak śpiewali Skaldowie.
  +5,bo takiego oszustwa, jak to z rzekomą "katastrofą smoleńską" ze świecą szukać.Dlatego mamy Dudę i Macierewicza.
 • @Fatamorgan 20:36:13
  http://zamach.eu/

  https://gloria.tv/article/9ou82jG3TpTP27hmfa3jjYyhW/language/VhNsBNkAXCbW6LyxcWeq7Yt4F

  etc..
 • @Fatamorgan
  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/90963,inz-cierpisz-o-porwaniu-i-zamordowaniu-czlonkow-delegacji Ave.
 • Niewyjaśnienie Smoleńska
  W przestrzeni sporu politycznego Smoleńsk może zostać do końca świata, i dzień później, nie wyjaśniony.
  Tupolew służy polskim elitom i Zachodowi.Zawsze można rozbujać fale rusofobii, co w połączeniu z Ukraina, daje mieszankę wybuchowa, na wschodniej granicy. I może właśnie o to chodzi.
 • @e-misjonarz 07:15:10
  "Nie dokonanie tak prostej operacji i NIEDOKUMENTOWANIE odlotu wszystkich 96 osób (późniejszych ofiar) świadczy jednoznacznie o jednym."

  Zwykły Kowalski nie wie, jakie są standardy przy wsiadaniu do rządowych samolotów.

  Też dziwne mi się wydaje, że nie ma żadnych nagrać z samego tego wydarzenia. Przecież powinni być dziennikarze zaproszeni, przecież powinni się spotykać przed odlotem, esemesować, telefonować....

  A sam czas tuż przed - godzina, dwie, przed odlotem - to tabula rasa.

  Na nos laika - gruba manipulacja.

  Z tym, że gdy do kraju zjeżdżają (zlatują się) z Rosji ciała 96 ofiar, twierdzenie (nawet najbardziej zasadne) o manipulacji jest tylko hipotezą, natomiast ciało martwego człowieka to fakt niepodważalny.

  Do rządzenia ludźmi wystarczy:
  - media
  - obrazy (zdjęcia)
  - kilku przetrenowanych komentatorów

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031